Zobacz profil

Kwarantannówka #52

Prasówka
Cześć,
minął już miesiąc od rozpoczęcia kwarantanny narodowej, a ja dalej nie mogę odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Z uwagi na pracę (oczywiście bez wychodzenia z domu) niemal codziennie śledzę bieżące wiadomości z kraju i ze świata, robię selekcję i aktualizuję stronę dla podróżujących. Z akcji LOTu (spodziewam się, że usłyszymy o niej jeszcze nie raz) skorzystali nie tylko podróżnicy, ale też Polacy mieszkający w Jukeju, Juesej czy Irlandii. Wielu turystów nadal przebywa na różnych kontynentach i szuka lotów, czeka na otwarcie granic, czy nawet loty repatriacyjne naszych sąsiadów. Każdego dnia widuję po kilka, czasem kilkanaście zapytań o możliwość powrotu, czasem powtarzających się. To strasznie przygnębiające, zwłaszcza kiedy obserwuję zmiany w branży turystycznej. Nie mam wątpliwości, że obecna sytuacja mocno wpłynie na jej przyszłość i rozwój. Już teraz linie lotnicze zwalniają pracowników, likwidują mniejsze marki i przygotowują się do sprzedaży samolotów. Prognozy ekspertów na najbliższe miesiące nie są optymistyczne. Łamie mi to serce.
Mój niepokój budzi również sytuacja w Polsce. Szczerze mówiąc, gdybym teraz była w jakimś stabilnym, demokratycznym i przyjaznym kobietom (k)raju, rozważałabym zostanie tam na stałe. Władze za niespełna miesiąc chcą nam zafundować wybory. Czy bezpieczne i uczciwe? Odpowiedzcie sobie sami. Na posiedzeniach 15 i 16 kwietnia Sejm zajmie się pierwszym czytaniem barbarzyńskiego projektu ustawy „Zatrzymać aborcję”, zakładającego zaostrzenie prawa aborcyjnego. Boję się, że ten niepokój zostanie ze mną na stałe.
To prawdopodobnie najbardziej przygnębiająca prasówka, jaką przyszło mi stworzyć, ale chyba też najlepiej oddająca mój nastrój (kolejne będą już lżejsze, obiecuję). Jest jednak coś, co niezmiennie poprawia mi humor, dlatego też ostatnią sekcję poświęciłam sztuce. Jedno kliknięcie dzieli Was od zaproszenia artystów do Waszych domów 😊
K.

Mirrorworld, czyli pandemia vs infodemia -
COVID-19. By the end of May, most world airlines will be bankrupt
Bójki pod politycznym trzepakiem
These 30 Regimes Are Using Coronavirus to Repress Their Citizens
Stan projektów, 13.04.2020: 💔
Taka ładna kreacja, a taka nieudana transakcja :<
Taka ładna kreacja, a taka nieudana transakcja :<
Sztuka w 2020
Jest jeden obszar, który został elegancko zagospodarowany przez artystów i instytucje związane z kulturą i sztuką. Wirtualne wycieczki, zbiory w Google Arts & Culture oraz streamy cieszą się olbrzymią popularnością. Ja z radością z nich korzystam - wreszcie koncerty na mnie poczekają, a nawet przyjdą do mnie do domu, tak jak ten:
Miuosh x FDG.Orkiestra - POWROTY LIVE STREAM
Miuosh x FDG.Orkiestra - POWROTY LIVE STREAM
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera? Tak Nie
Karolina Halik
Karolina Halik @karohalik

prasówka by karohalik

Jeśli nie chcesz otrzymywać tych maili, możesz się wypisać tutaj.
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj
Created with Revue by Twitter.